Strona główna Borne Sulinowo W Jeziornej powstał „Skwer nad Strugą”

W Jeziornej powstał „Skwer nad Strugą”

Kolejna propozycja inwestycyjna mieszkańców gminy Borne Sulinowo doczekała się realizacji. W miejscowości Jeziorna powstał właśnie Skwer nad Strugą, który w ramach funduszu sołeckiego stworzyli mieszkańcy sołectwa Starowice.

Inicjatywa zakładała stworzenie urokliwego skweru z ozdobnymi krzewami oraz elementami małej architektury na niezagospodarowanej działce gminnej znajdującej się w miejscowości Jeziorna. W ramach zadania na wspomnianym terenie w pierwszej kolejności wykonano plac z estetyczną nawierzchnią, na którym posadowiono ławki parkowe oraz stół. Zwieńczeniem prac nad realizacją projektu było obsadzenie skweru roślinami i krzewami ozdobnymi, które przygotowali mieszkańcy sołectwa Starowice.

Skwer na strugą zdecydowanie zmienił na plus wizerunek niezagospodarowanego dotąd miejsca. Powstał tu nie tylko estetyczny, cieszący oko, i starannie zaprojektowany teren, ale przede wszystkim miejsce umożliwiające lokalne społeczności rekreację, wypoczynek, aktywizację, integrację międzypokoleniową, a także organizacje niewielkich lokalnych imprez czy spotkań kulturalnych.

Zadanie zrealizowano w ramach środków funduszu sołeckiego za kwotę 9.500,00 zł