Strona główna Borne Sulinowo Seniorzy z borneńskiego DPS-u świętują

Seniorzy z borneńskiego DPS-u świętują

Wieloletnią tradycją Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie są uroczyste obchody Dni Babci oraz Dziadka, w których główne skrzypce ze swoim programem artystycznym grali najmłodsi mieszkańcy gminy. Z uwagi na ferie, dzieci zastąpił wczoraj zespół Swojacy. Oprócz kolęd, artyści z Sitna zaprezentowali mieszkańcom również swój tradycyjny, ludowy repertuar.

Choć Dzień Babci i Dziadka dopiero w niedzielę i w poniedziałek to świętować zaczęli już seniorzy z Bornego Sulinowa. Przypomnijmy, że w miejscowym DPS-ie mieszka ponad 150 osób, które do militarnego miasta zjechały z praktycznie każdej strony kraju. Z uwagi na fakt, że świętowanie z najbliższymi w ich przypadku bywa niemożliwe, dyrekcja placówki dokłada wszelkich starań, aby w tym wyjątkowym okresie nikomu nie towarzyszyły przykre momenty. Dzień Babci i Dziadka to święta, szczególnie ważne dla naszych seniorów. Każdy z naszych podopiecznych otrzymuje od nas upominek w tym dniu, więc nikt nie czuje się pominięty nawet jeśli nie posiada wnucząt – powiedziała Krystyna Berdyńska, szefowa borneńskiego Domu Pomocy Społecznej.

Zwykle nasi mieszkańcy świętują z przedszkolakami z lokalnych placówek, ale ze względu na ferie najmłodsi odwiedzą nas one dopiero pod koniec stycznia – dodaje Tomasz Kapuściński, wicedyrektor DPS. Na najbliższe tygodnie szykujemy już inne niesztampowo obchodzone święta, np. wyjątkowy Dzień Kobiet – uzupełnia.