Strona główna Szczecinek Leśnicy ponownie wspierają ukraińskich żołnierzy

Leśnicy ponownie wspierają ukraińskich żołnierzy

Leśnicy z RDLP w Szczecinku po raz kolejny wsparli żołnierzy walczących na Ukrainie. Tym razem na front wysłali pięć samochodów, które dodatkowo po brzegi wypełnili najpotrzebniejszym w warunkach bojowych wyposażeniem.

Trzy półciężarówki, SUV oraz lekki dostawczak – łącznie pięć używanych samochodów przekazali ukraińskiej Gwardii Narodowej pracownicy lasów z naszego regionu. Dobrane pod kątem potrzeb żołnierzy auta dodatkowo wyposażyli w niezbędny sprzęt, m.in. charakteryzujące się bardzo cichą pracą agregaty prądotwórcze, nożyce do cięcia metalu, leki oraz żywność z długim terminem przydatności.

To już szósta akcja pomocowa na rzecz walczących z rosyjskim najeźdźcą, w której udział wzięli nasi leśnicy. Wcześniej również przekazywali pojazdy (łącznie Lasy Państwowe na teren walk wysłali już ok. 90 pojazdów, z czego aż 20 stanowiły samochody z naszej najbliższej okolicy), a także inne niezbędne wyposażenie.

W symbolicznym przekazaniu sprzętu, które miało miejsce dziś na terenie siedziby Nadleśnictwa Białogard, uczestniczył konsul honorowy Ukrainy Henryk Kołodziej oraz oczywiście sami leśnicy, z Dyrektorem RDLP w Szczecinku Łukaszem Maciejunasem na czele.