Strona główna Szczecinek Piątka podbija Hiszpanię

Piątka podbija Hiszpanię

Hiszpańskie podróże Piątki – tak w skrócie można by opisać wyjazd szczecineckiej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Jana III Sobieskiego w Szczecinku, której uczniowie ponownie gościli przez dwa tygodnie w mieście Granada. Wyjazdy Piątki są realizowane w ramach inicjatywy Erasmus+, a konkretnie projektu Rozwój kompetencji uczniów i nauczycieli, kluczem do rozwoju szkoły realizowanego w ramach programu Mobilność uczniów i kadry edukacji szkolnej współfinansowanego ze środków Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności.

Dzięki programowi, szkoła nawiązała kontakty międzynarodowe z różnymi organizacjami i szkołami. Uczniowie poznali koleżanki i kolegów z Hiszpanii, z którymi mieli możliwość rozwijania kompetencji językowych, jak i bezpośredniego obcowania z inną kulturą. Ponadto, ostatnia grupa uczniów, która przebywała w Granadzie, zaliczyła wycieczkę w góry Sierra Nevada szlakiem Los Cahorros, odkrywała piękno plaży Morza Śródziemnego w miejscowości Nerja oraz zwiedzała warowny zespół pałacowy Alhambra, który jest obowiązkowym punktem tras turystycznych
w tamtych okolicach. Oczywiście były też pokazy flamenco oraz degustacja hiszpańskich tapas. Taki wyjazd to niezapomniana przygoda dla uczniów z Piątki, która wiele nauczyła, pokazała i na pewno nie pozostanie bez znaczenia dla rozwoju młodych ludzi.

Trzeba przyznać, że współpraca z zagranicą Szkoły Podstawowej nr 5 jest efektowna i skuteczna, a co najważniejsze nadal będzie kontynuowana, ponieważ już za trzy miesiące do Hiszpanii jedzie grupa nauczycieli, aby przyjrzeć się standardom nauczania w tym kraju i nawiązać jeszcze ściślejszą współpracę mającą na celu podnieść jakość kształcenia ich w placówce.

Info: Zespół promocji SP5