Strona główna Borne Sulinowo Narkotykowy hat-trick

Narkotykowy hat-trick

Policjanci ze szczecineckiej komendy w ciągu jednej dobry zatrzymali aż trzy osoby, które posiadały przy sobie narkotyki. Mundurowi zabezpieczyli środki odurzające w postaci amfetaminy i marihuany. Sprawcom przestępstw narkotykowych, zgodnie z przepisami Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci będący na adaptacji zawodowej w Szczecinku podczas patrolu pieszego podjęli interwencję wobec mężczyzny, który na widok mundurowych zaczął dziwnie się zachowywać. Podczas legitymowania 33-latka funkcjonariusze wyczuli jego nerwowe zachowanie, a drżenie rąk utwierdziło ich w przekonaniu, iż mężczyzna coś przed nimi ukrywa. W trakcie dalszych czynności policjanci w plecaku mężczyzny ujawnili plastikowe pudełko z białym proszkiem oraz suszem roślinnym. Narkotyki zostały zabezpieczone i przekazane do szczegółowej analizy. Ich właściciel został zatrzymany i noc spędził w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Łącznie mundurowi zabezpieczyli ponad 60 gramów narkotyków.

Kilka godzin póżniej na terenie Szczecinka doszło do kolejnego zatrzymania sprawcy przestępstwa narkotykowego. Tym razem 40-letni mieszkaniec Szczecinka miał coś więcej do ukrycia niż tylko substancje odurzające, które zabezpieczyli przy nim policjanci. Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności w zakładzie karnym. 

Ostatnią z zatrzymanych osób, która odpowie przed sądem za posiadanie środków odurzających jest 20-letni mieszkaniec gminy Borne Sulinowo. Borneńscy policjanci w wyniku podjętej interwencji zabezpieczyli niewielkie ilości amfetaminy, które posiadał młody mężczyzna.

Wszyscy posiadacze substancji zabronionych ustawą, za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Grozi im nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Info: asp. Anna Matys

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj