Strona główna Szczecinek Monika Jackiewicz i Dmytro Didovodiuk najszybsi w Biegu Osińskiego

Monika Jackiewicz i Dmytro Didovodiuk najszybsi w Biegu Osińskiego

Monika Jackiewicz (MKL Szczecin) i Dmytro Didovodiuk (Achilles Leszno) zostali zwycięzcami 38. Biegu Ulicznego – Memoriału Winanda Osińskiego! Polka 10-kilometrową trasę pokonała w czasie 00:34:41, zaś Ukrainiec o mało włos nie przebił półgodzinnej bariery i na mecie zameldował się ostatecznie z wynikiem 00:30:09.

Drugą najszybszą kobietą szczecineckich zawodów okazała się Ukrainka Olesia Didovodiuk (Achilles Leszno), a trzecią (i to drugi raz z rzędu!) również reprezentująca Achillesa Leszno Białorusinka Katsiaryna Ptashuk.

Tuż za zwycięzcą wśród mężczyzn uplasował się jego rodak Mykola Mewsza (00:30:22), który z kolei w pokonanym polu zostawił najlepszego Polaka, Artura Olejarza (MKL Szczecin – 00:30:38), zdobywcę najniższego stopnia podium także przed rokiem. Najlepszym wśród szczecinecczan okazał się Igor Siódmiak (00:31:09), który ostatecznie zajął najgorszą dla sportowca czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej.

W zawodach łącznie wzięło udział prawie 450 biegaczy. Tradycyjnie wśród nich nie zabrakło przedstawicieli lokalnych oraz krajowych władz. Trasę pokonali m.in. poseł Jerzy Hardie-Douglas, Wiceburmistrz Szczecinka Maciej Makselon, a także Mariusz Kieling, czyli Burmistrz Barwic.

Wkrótce na naszej stronie będzie można zapoznać się z relacją z wydarzenia.