Strona główna Aktualności Polski Ład, etap II: 70 mln zł popłynie do powiatu szczecineckiego

Polski Ład, etap II: 70 mln zł popłynie do powiatu szczecineckiego

Ogromne pieniądze z Warszawy znów popłyną szerokim strumieniem do powiatu szczecineckiego. To właśnie dziś premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki II edycji programu Polski Ład, a listę inwestycji które otrzymały dofinansowanie w naszym regionie przedstawili na konferencji prasowej wiceminister Małgorzata Golińska, wicewojewoda Tomasz Wójcik oraz wicestarosta Robert Fabisiak.

Największym „wygranym” drugiego rozdania w Polskim Ładzie okazało się Starostwo Powiatowe w Szczecinku. Powiat na budowę zupełnie nowego boiska piłkarskiego na Świątkach oraz infrastruktury w byłym internacie Rolniczaka otrzymał aż 14,4 mln zł. Wszystko to sprawi, że usytuowany przy Zespole Szkół nr 6 stadion lekkoatletyczny będzie jeszcze ciekawszym obiektem dla sportowców, nie tylko oczywiście miejscowych.

Tylko odrobinę mniej – 14,25 mln zł – otrzyma Gmina Szczecinek, która pozyskaną sumę przeznaczy na sieć sanitarną i kanalizacyjną pomiędzy miejscowościami Wierzchowo, Stare Wierzchowo i Spore.

Miastu Szczecinek przekazane zostanie 11,9 mln zł na II i III etap rewitalizacji dworca PKP, przed którym zresztą nieprzypadkowo odbyło się dzisiejsze spotkanie z przedstawicielami mediów.

Gminie Barwice przyznano 10,45 mln zł na remont drogi Barwice-Knyki. Borne Sulinowo zostanie wsparte sumą 8,1 mln zł, która posłuży do wykonania termomodernizacji lokalnej szkoły podstawowej, o co gmina wnioskowała jeszcze przy okazji pierwszego naboru.

Nieco ponad 6,4 mln zł wsparcia przeznaczono dla Białego Boru. Warto dodać, że to jedyna w naszym regionie gmina, która otrzyma środki na wszystkie wnioski, które złożyła. Projektem wiodącym jest budowa centrum segregacji odpadów komunalnych (2,66 mln zł), a dwa pozostałe dot. przebudowy dróg: do miejscowości Białka (prawie 1,2 mln zł) oraz w samym Białym Borze (ulice Kochanowskiego, Sienkiewicza, Chopina oraz Moniuszki – 2,5 mln zł).

Urząd Gminy w Grzmiącej zrealizuje dwa wnioski. Pierwszy, opiewający na kwotę 4 mln zł, przewiduję poprawę efektywności energetycznej lokalnego budynku wielofunkcyjnego (a dokładniej Domu Szkoleniowego przy ul. Kolejowej), drugi zaś to przebudowa drogi w Sławnie za sumę 1 235 000 zł.

Przypomnijmy, że w I etapie Rządowego Funduszu Nowy Ład: Programu Inwestycji Strategicznych do gmin powiatu szczecineckiego oraz do samego starostwa trafiło nieco ponad 50 mln zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj