Strona główna Szczecinek Seniorzy dla Filipa

Seniorzy dla Filipa

Seniorzy znad Trzesiecka tym razem spotkali się by w słusznej sprawie pracować nad kwiatowymi kompozycjami w klimacie wielkanocnym. W budynku centrum organizacji pozarządowych odbyły się wczoraj wyjątkowe warsztaty florystyczne, które poprowadził Łukasz Wierzbiński z Kwiaciarni Zielna. Wyjątkowe przede wszystkim z powodu ich charakteru.

Lokalni nestorzy pod okiem mistrza florystyki tworzyli oryginalne kompozycje kwiatowe z hiacyntami w roli głównej, które następnie zostaną wystawione na sprzedaż w najbliższą sobotę, 2 kwietnia, przed kinem Wolność, a całkowity wpływ z ich sprzedaży zostanie przekazany na pomoc medyczną Filipowi Pawełkowi – tracącemu wzrok nastolatkowi ze Szczecinka dla którego jedynym ratunkiem jest bardzo kosztowna terapia genowa.

Sobotni kiermasz świątecznych ozdób startuje o godz. 10:00 i potrwa do 13:00. Wydarzenie towarzyszyć będzie odbywającej się w budynku kina wielkiej wymianie książek, do wzięcia udziału w której również serdecznie zachęcamy. Więcej szczegółów na naszej stronie internetowej www.gryf.tv. A seniorów ze Szczecinka już dziś zapraszamy wraz koordynatorką strefy na kolejne spotkanie, które odbędzie się 12 kwietnia. Będą to warsztaty pisankowe, czyli propozycja idealna tuż przed Wielkanocą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj