Strona główna Barwice Luboradza regionalną stolicą MTB

Luboradza regionalną stolicą MTB

W premierowych zawodach rowerowych Zachodniej Ligi MTB w Luboradzy najszybszymi kolarzami górskimi okazali się Kamil Więcek (Arka 1 Stargard) oraz Marcin Ryś. Pierwszy 58-kilometrową trasę wyścigu Mega pokonał w 2:53:20, drugi z najlepszym czasem 1:23:05 wygrał na 29-kilometrowej trasie Mini.

Najszybszą panią na koronnym dystansie okazała się Helena Słowińska-Semczak (również Arka 1 Stargard), na krótszej trasie triumfowała zaś Monika Turtoń (Grawerowanie3D Racing Team). Rywalizowano również w kategoriach P0, P2, Młodzik i Żak. Pełne wyniki: link

W szranki na specjalnie przygotowanej trasie mini-zawodów stanęły także maluchy w wieku 2-8 lat, które walczyły w 3 grupach.

Wszyscy zawodnicy podkreślali, że trasa wytyczona w okolicach Dworu Pomorskiego Luboradza okazała się nad wyraz wymagająca, a swoje dołożyła również słoneczna i bezwietrzna pogoda. Kibice mieli jednak okazję podziwiać walkę aż do ostatnich metrów wyścigu.

Wkrótce na naszych łamach obszerna relacja video z zawodów.