Strona główna Szczecinek Modernizacja szczecineckiej siedziby PSP

Modernizacja szczecineckiej siedziby PSP

Foto: https://www.facebook.com/StrazPozarnaSzczecinek

Rozbudowa i modernizacja Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szczecinku staje się faktem. Wiemy, że inwestycja będzie realizowana w ramach Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa na lata 2022-2025, przetarg zakładający realizację I etapu tego przedsięwzięcia właśnie ruszył. Co się zmieni?

Plan inwestycyjny zakłada rozbiórkę dotychczasowej wiaty garażowej i postawienie w jej miejsce nowego budynku ze stali wraz z funkcjonalnym połączeniem części stalowej z częścią murowaną, przebudowę placu przy Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej, modernizację elewacji dotychczasowych budynków Komendy Powiatowej PSP w Szczecinku wraz z remontem poszycia dachowego, wymianę bram garażowych w dotychczasowym budynku JRG, remont kuchni, łazienek, a także budowę nowej ścianki wspinaczkowej i budynku gospodarczego. Oprócz tego przewidziany jest radiowęzeł do alarmowania podczas wyjazdu oraz montaż nowego, podświetlanego masztu flagowego. Nie zabraknie innowacyjnych pomieszczeń typu pralnia i suszarnia oraz stacji obsługi sprzętu ochrony dróg oddechowych.

Etap I, na który ogłoszony został właśnie przetarg ma polegać na rozbiórce dotychczasowego budynku blaszanego oraz budowie nowego budynku garażowego ze stali wraz z wykonaniem niezbędnych robót z branży elektrycznej i sanitarnej. Ukończenie tego poziomu prac przewidziane jest na koniec bieżącego roku.

Pozostałe części tej inwestycji będą realizowane na podstawie kolejnych przetargów obejmujących kolejne etapy robót budowlanych.

Jakub Łosek, Szczecinek112

Front zmodernizowanego budynku
Garaż ze stali, widok z ul. Narutowicza
Rzut na tylną część budynku