Strona główna Szczecinek Podpisy złożone, czas na budowę

Podpisy złożone, czas na budowę

Jak już wcześniej informowaliśmy, Zespół Szkół Technicznych w Szczecinku doczeka się hali sportowo-widowiskowej z prawdziwego zdarzenia. Dziś w siedzibie Starostwa Powiatowego w Szczecinku, starosta Krzysztof Lis oraz wicestarosta Robert Fabisiak podpisali z wykonawcą umowę na budowę obiektu z firmą Zakład Ogólnobudowlany Andrzej Byszewski.

Całkowity koszt inwestycji to nieco ponad 16 mln zł, z czego 4,5 mln zł to dofinansowanie z kasy Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, które we wrześniu rozstrzygnęło drugą turę programu „Sportowa Polska”. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, uczniowie pojawią się po raz pierwszy na parkiecie w okolicach przyszłorocznych świąt Bożego Narodzenia.

Nie jest tajemnicą, iż poprawa infrastruktury sportowej w naszym regionie to jeden z priorytetów zarówno władz powiatowych jak i szczecineckiej parlamentarzystki. Dość powiedzieć, że przy wsparciu organów centralnych powstaje już ogromna hala przy popularnym Ekonomiku, zaś uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Szczecinku oraz Zespołu Szkół 7 w Białym Borze od kilku już miesięcy ćwiczą w kompleksowo zmodernizowanych obiektach.