Strona główna Szczecinek Chwile grozy przy zamku

Chwile grozy przy zamku

Za funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Szczecinku blisko 100 interwencji w ciągu ostatnich 7 dni. Strażnicy dwukrotnie w ubiegłym tygodniu musieli interweniować w okolicy Zamku Książąt Pomorskich.

Pierwsze zajście na pomoście miało miejsce już 11 sierpnia. Około godziny 00:35, za CK Zamek, operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył mężczyznę, który z pomostu wrzucił do jeziora krzesło. Mężczyzna na widok patrolu straży miejskiej zaczął się oddalać. Został wylegitymowany – informuje Grzegorz Grondys, Komendant Straży Miejskiej w Szczecinku, jednocześnie dodając – W związku z tym, że nie przyznawał się do zarzucanego mu czynu, zostanie przeciwko niemu skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Szczecinku.

Jeszcze tego samego dnia, patrol SM musiał ponownie interweniować w tym samym miejscu. Około godziny 21:25 na ulicy Mickiewicza operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył szarpaninę na pomoście – ponownie relacjonuje szef szczecineckich strażników. Jeden z szarpiących się zadał cios pięścią w twarz drugiemu, a następnie powalił go na ziemię. Poszkodowany uderzył głową w płytki chodnikowe i stracił przytomność. Na miejsce został wysłany patrol straży miejskiej, a w międzyczasie została powiadomiona Policja. Interwencja została podjęta wspólnie przez strażników miejskich i policjantów. Jak się okazało w trakcie przeglądania materiału nagranego kamerami, był to ten sam sprawca, który około godziny 20:12 zniszczył szybę wystawową w jednym ze sklepów na ulicy Wyszyńskiego. Na miejscu zatrzymano dwie osoby, a następnie strażnicy udali się do szpitalnego oddziału ratunkowego, celem ich przebadania. Później udali się na Komendę Powiatową Policji, gdzie przekazali ich funkcjonariuszom.