Strona główna Szczecinek Chwile grozy przy zamku

Chwile grozy przy zamku

Za funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Szczecinku blisko 100 interwencji w ciągu ostatnich 7 dni. Strażnicy dwukrotnie w ubiegłym tygodniu musieli interweniować w okolicy Zamku Książąt Pomorskich.

Pierwsze zajście na pomoście miało miejsce już 11 sierpnia. Około godziny 00:35, za CK Zamek, operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył mężczyznę, który z pomostu wrzucił do jeziora krzesło. Mężczyzna na widok patrolu straży miejskiej zaczął się oddalać. Został wylegitymowany – informuje Grzegorz Grondys, Komendant Straży Miejskiej w Szczecinku, jednocześnie dodając – W związku z tym, że nie przyznawał się do zarzucanego mu czynu, zostanie przeciwko niemu skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Szczecinku.

Jeszcze tego samego dnia, patrol SM musiał ponownie interweniować w tym samym miejscu. Około godziny 21:25 na ulicy Mickiewicza operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył szarpaninę na pomoście – ponownie relacjonuje szef szczecineckich strażników. Jeden z szarpiących się zadał cios pięścią w twarz drugiemu, a następnie powalił go na ziemię. Poszkodowany uderzył głową w płytki chodnikowe i stracił przytomność. Na miejsce został wysłany patrol straży miejskiej, a w międzyczasie została powiadomiona Policja. Interwencja została podjęta wspólnie przez strażników miejskich i policjantów. Jak się okazało w trakcie przeglądania materiału nagranego kamerami, był to ten sam sprawca, który około godziny 20:12 zniszczył szybę wystawową w jednym ze sklepów na ulicy Wyszyńskiego. Na miejscu zatrzymano dwie osoby, a następnie strażnicy udali się do szpitalnego oddziału ratunkowego, celem ich przebadania. Później udali się na Komendę Powiatową Policji, gdzie przekazali ich funkcjonariuszom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj