Strona główna Aktualności Kolejne wsparcie dla szczecineckiego szpitala

Kolejne wsparcie dla szczecineckiego szpitala

Starostwo Powiatowe - Piotr Rozmus

Świeżo po renowacji w szczecineckim szpitalu jest blok porodowy. Dbając o komfort dla rodzących mam “porodówka” została wyposażona m.in. w nowoczesne łóżka sterowane elektrycznie.

-Szpital w Szczecinku zaprasza wszystkie ciężarne panie do nowo otwartego bloku porodowego. Po remoncie powstały trzy jasne i przytulne sale porodowe, w których w komfortowych warunkach będzie można prowadzić porody rodzinne. Ściany tych pomieszczeń przyozdobiono kwiatowymi motywami. Na blok trafiły również nowoczesne i niezwykle wygodne łóżka elektryczne, które jeszcze bardziej poprawią komfort przyszłych mam. Wszystkie sale porodowe oraz pokoje przedporodowe wyposażone są w klimatyzację, co może być bardzo przydatne, zwłaszcza podczas letnich upałów. Łazienki na bloku porodowym również zapewniają pełny komfort i bezpieczeństwo rodzącym. Wyposażone są w wygodne uchwyty oraz urządzenia przywoławcze personelu medycznego. – informuje Piotr Rozmus ze szczecineckiego starostwa.

Oprócz tego wkrótce przebudowany zostanie cały oddział ginekologiczno-położniczy, pododdział neonatologiczny oraz poddasze głównego budynku szpitala. Celem projektu jest zadbanie o bezpieczeństwo pacjentów, dostosowanie szpitala do przepisów oraz poprawa warunków pracy personelu oraz poziomu leczenia w szpitalu w Szczecinku. Koszt inwestycji to niemal 9 milionów 300 tysięcy złotych, z czego 5 milionów złotych pochodzi z otrzymanego przez starostwo powiatowe dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.