Strona główna Szczecinek Trzeci przetarg na remont i ostateczne przejęcie dworca

Trzeci przetarg na remont i ostateczne przejęcie dworca

W najbliższych dniach dopełnić się powinny wszystkie formalności związane z przejęciem kolejowego dworca przez Urząd Miasta. Do ostatecznej zmiany właściciela potrzebna jest jeszcze zgoda radnych, stąd też zwołanie na przyszłotygodniowy czwartek nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Szczecinek.

Uchwała w sprawie nieodpłatnego nabycia przez Miasto Szczecinek od Polskich Kolei Państwowych Spółka Akcyjna udziałów w prawie użytkowania wieczystego nieruchomości położonej w Szczecinku wraz z udziałami w prawie własności znajdującej się na niej zabudowy, w tym m.in. budynku dworca kolejowego będzie głównym punktem zwołanej na 13 października sesji, która odbędzie się zdalnie i rozpocznie o godz. 9:00.

Przypomnijmy, że bez względu na formalności w kwestii własności, ratusz mógł już wcześniej rozpocząć prace remontowe w obiekcie. Na przeszkodzie stanęły jednak astronomiczne oferty, które w dwóch postępowaniach przetargowych zaproponowały firmy w nich startujące. Jak udało nam się dowiedzieć, miasto pomimo możliwości wybrania wykonawcy w trybie zamówienia z wolnej ręki zdecydowało się na trzeci przetarg, który ma duże szanse zostać tym razem rozstrzygnięty.