Strona główna Szczecinek Ponownie posprzątali jeziorko Kopernika

Ponownie posprzątali jeziorko Kopernika

Dzisiejszy niedzielny spacer po Strefie Aktywnego Wypoczynku będzie dużo przyjemniejszy niż dotychczas. Wszystko dzięki członkom Wędkarskiego klubu miłośników jeziorka Kopernika, którzy w sobotę po raz kolejny przeprowadzili akcję oczyszczania lokalnego akwenu.

Wczoraj, od samego rana Strażnicy Jeziora Kopernika, jak są żartobliwie nazywani, przystąpili do zbierania śmieci zalegających zarówno wokół jak i niestety w samym stawie, których sporo przybyło od czasu jesiennej akcji porządkowej. Wśród „znalezisk” dominowały puszki oraz butelki (zarówno PET jak i szklane, te ostatnie głównie po alkoholu) – łącznie odpadami, które powinny już pierwotnie trafić do kosza, zapełniono 10 worków.

A po ciężkiej pracy rozpoczęto tradycyjne ognisko połączone z quizami o tematyce wędkarskiej i ekologicznej dla najmłodszych, oczywiście z nagrodami!

Współorganizatorami sobotniej inicjatywy były Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior – ZPO w Szczecinku wraz ze szkółką wędkarska przy nim działająca oraz Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj