Strona główna Szczecinek Książkowe zapasy na wakacje poczynione

Książkowe zapasy na wakacje poczynione

Zgodnie z kwietniową obietnicą, twórczynie projektu Book Nation ponownie zorganizowały kiermasz wymiany książek. Odbył się on tym razem na świeżym powietrzu, a konkretnie pod muszlą koncertową w parku miejskim.

Szczecinecka wymiana książek ponownie została zorganizowana przez grupę licealistek Elki, które poprzez projekt Book Nation biorą udział w olimpiadzie Zwolnieni z teorii. W ramach inicjatywy, młode miłośniczki słowa pisanego aktywnie udzielają się także właśnie w mediach społecznościowych. Wczorajszą akcję bardzo mocno wsparła również Miejska Biblioteka Publiczna.

Podobnie jak pierwsza edycja giełdy w Kinie Wolność, wtorkowe wydarzenie również połączone było z akcją charytatywną na rzecz Filipa Pawełka, który bez poddania się leczeniu niezwykle kosztowną terapią genową utraci wzrok. W ramach wsparcia będzie można było zakupić pyszne ciasta, z których dochód w całości zasili zbiórkę na rzecz młodego szczecineczanina: link. Dzięki staraniom uczennic z dużego ogólniaka, konto zbiórki Filipa powiększyło się o 707,71 zł.

Dodatkową atrakcją byli goście specjalni – związani z regionem pisarze, Anna Kozińska oraz Piotr Rozmus.