Strona główna Szczecinek Szczecinek ponownie w żeglarskiej czołówce

Szczecinek ponownie w żeglarskiej czołówce

W sobotę szczecineccy żeglarze zdobyli Puchary Grodu Staszica podczas XXII Regat Żeglarskich rozgrywanych na Zalewie Koszyckim. Organizatorem wydarzenia był klub żeglarski UKŻ Wodniak Piła.

ŻMKS Orlę Szczecinek reprezentowało trzech żeglarzy: Szymon Pindral, Kacper Zagdan i Wojtek Lisiecki. Rozegrano 3 wyścigi, niestety przy bardzo słabym wietrze. Mimo niesprzyjających warunków wrócili z medalami: startujący w najliczniej obsadzonej klasie Optimist do lat 15 Szymon Pindral wywalczył świetne 2. miejsce, zaś w klasyfikacji zespołowej klub ŻMKS Orlę Szczecinek zajął również doskonałe 2 miejsce.

W regatach wzięło udział 46 żeglarzy w klasie OPP i 6 Kadetów z 13 klubów żeglarskich.

Patronem wydarzenia było miasto Piła. Puchary żeglarzom wręczyła wiceprezydent Beata Dudzińska.