Strona główna Aktualności Materiafest po raz dziesiąty w Szczecinku

Materiafest po raz dziesiąty w Szczecinku

(A.S/J.Ł)

W ubiegły piątek oraz sobotę (26-27 sierpnia) odbyła się jubileuszowa, dziesiąta już edycja Materiafest Szczecinek. Wyróżniała się ona na tle ubiegłorocznych festiwali, ponieważ trwała dwa dni. Sobotnim miejscem spotkań fanów muzyki metalowej była ślusarnia, zaś w niedzielę koncerty odbywały się u podnóża wieży Bismarcka.

Jednak na przedłużeniu imprezy nowości się nie skończyły. Wśród zespołów, w pierwszym dniu zorganizowany został konkurs, w którym zwycięzcy otrzymali nagrodę pieniężną w wysokości tysiąca złotych oraz możliwość występu w niedzielę pod wieżą Bismarcka. To wyjątkowa impreza, bowiem jedyna w swoim rodzaju w zachodniej części kraju. Podczas jej dziesiątej odsłony zagrali m.in.: Scylla, Hate, Krusher, Vader, Hunter, Mindfak, Azarath i Tides From Nebula. Nie mogło zabraknąć występu gospodarzy, czyli zespołu Materia. Po zakończeniu koncertów na słuchaczy czekał “after” na ślusarni, gdzie mieściło się również pole namiotowe dla uczestników wydarzenia.

Warto wspomnieć, że tegoroczna edycja festiwalu miała odsłonę charytatywną. Podczas jej trwania można było wesprzeć małą cegiełką Filipa Pawełka tracącego wzrok oraz Orfeusza cierpiącego na dystrofię mięśniową.